Turbobit Para Kazanma

Turbobit sayesinde dosya upload ederek ve bu dosyaları çeşitli internet sitelerinde ve forumlarda paylaşarak para kazanabilirsiniz.
Turbobit’ten Nasıl Para Kazanılır?
En basit anlatımıyla anlatalım:
1. Turbobit.net’e üye olursunuz. . Üye olmak için Tıkla(Üyelik kesinlikle ücretsizdir.)
2. 0,5MB’tan ama mümkünse 1MB’tan büyük dosyaları turbobit.net’e yüklersiniz. (müzik, video, program, oyun, film, vs.)
3. Yüklediğiniz bu dosyaların indirme adreslerini web sitenizde, forumlarda, vs. paylaşırsınız.
4. İnsanlar sizin linkinize tıklayarak sizin dosyanızı indirirler.
5. Her 1000 indirme başına 2$ ile 16$ arası para kazanırsınız.
6. Paranızı 10$ olduğunda hemen talep edip paypal veya webmoney ile hesabınıza çekebilirsiniz.


Turbobit’in Avantajları Nelerdir?

Yukarıda saydığımız sitelere baktığımızda dosya paylaşım hizmeti sunan siteler için ciddi bir rekabet olduğunu söylemek mümkün. Bu rekabet de bu sitelerin kıyasıya yarışmalarına neden oluyor. Bu rekabette son günlerin parlayan yıldızı iseTurbobit.net. Turbobit’in hem yükleyen hem de indiren açısından pek çok avantajı bulunmaktadır.


İndiren açısından başlıca üç temel avantajı vardır:

1. Arka arkaya iki dosya indirmek istediğinizde ikinci yükleme için 500 sn. beklersiniz. Bu oran diğer sitelerde daha fazladır. Örneğin hotfile’de 35dk. beklersiniz.

2. Her geçen gün hızla popülerleşmektedir. Normal ve premium üyeliğinizle çok geniş bir dosya arşivine ulaşabilirsiniz.

3. İndirme hızı da nispeten fena değildir. Ücretsiz kullanıcı ortalama 90kb hızda dosya indirir. Bu bazı sitelerin altında, bazılarının üstünde bir orandır.


İndiren için olan bu avantajlara karşılık yükleyen için de oldukça fazla avantaj vardır. Hem indiren tarafındaki bu avantajlar, dosya paylaşan kişilerin dosyalarının daha çok indirilmesini, böylelikle de daha çok para kazanmalarını sağlamaktadır.
Peki para kazanmak isteyen açısından turbobit’in avantajları nelerdir?
1. Yüklemelerinizden para kazanabilirsiniz. (Pek çok sitede bu sistem yoktur ya da iptal edilmiştir.)
2. Dosya yükleyerek para kazandıran siteler arasında en iyi komisyon oranlarına sahiptir.

3. FTP, uzaktan (remote) ve çoklu (multi uploading) dosya yükleme imkanınız vardır. (Büyük kolaylık sağlar.)

4. İndirmeleri eksiksiz sayar. (Bazı sitelerde saymada, dolayısıyla da kazanç hesaplamada sorun vardır)

5. Hemen hemen her ülke indirmeleri sayılmaktadır. (Bazı siteler belli başlı ülkeleri kabul etmektedir.)

6. Tek seferde tarayıcı üzerinden 4GB, FTP ile 100GB; toplamda ise sınırsız dosya yükleyebilirsiniz.

7. Diğer sitelerdeki rütbe (rank) sistemi ile yeni başlayanlar iyi kazanamazlar. Burada çok profesyoneller için ekstra avantajlar olduğu gibi yeni başlayanlar için aksine bir dezavantaj yoktur.
8. Hitfile.net ile anlaşmalıdır. Ayarlarınızı yaptığınızda dosyalarınız otomatik olarak hitfile’da da çıkar. Bu da daha fazla indirilme şansı demektir.
9. Sizin ürününüzü indiren herhangi biri ileride ücretli üyelik alırsa %10 kazanırsınız. Bazı sitelerde ya bu oran %5’tir ya da sizden gidip doğrudan satın alma sayfasına gitmesi gerekmektedir. Yani bu da çok zor bir durumdur. Turbobit gelirini paylaşmaktan kaçınmaz.
10. Alt üyelik sistemi vardır. Sizin dosyanızı indiren birisi üye olur, sonra da o kişi de dosya paylaşıp para kazanırsa onun kazançlarından da %20 oranında siz kazanırsınız. Diğer sitelerde bu oran %10’u pek geçmez. Bir de üyenizin üyesinden de %5 oranında para kazanırsınız. Kazanç imkanınız geniştir.
11. Dosyalarınızın 0,5 MB’tan büyük olması yeterlidir. (Ama daha iyi kazanç için 1MB’tan büyük olması tavsiye edilir.) Mesela bir mp3 dosyası 2-8 MB arası olabilir. Bazı sitelerde 5MB aşağısı indirme sayılmaz ama turbobit’te rahatlıkla her müzik paylaşımınızdan kazanacağınıza emin olabilirsiniz.
12. Yüklemeleriniz %30’a ulaştığında indirilme sayılır. Diğer bazı sitelerde dosyanın tamamını indirmek şarttır. Yani kullanıcının aniden bağlantısı kopsa bile sizin hesabınıza paranız işlenir.
13. Link kontrol sistemi vardır. http://turbobit.net/linkchecker sayfası üzerinden aynı anda 50 linkinizin aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
14. İstatistik servisi çok gelişmiştir. Çok detaylı istatistikler elde edebilirsiniz.
15. Ödeme almanız için 10$’a ulaşmanız yeterlidir. Çok yüksek meblağları beklemek zorunda değilsiniz.
16. Ödemelerinizi Paypal veya WebMoney aracılığıyla anında alabilme imkanına sahipsiniz.Sistemle ilgili diğer bilgiler:


Dosya büyüklüğü – kazanç tablosu şu şekildedir:

Dosya boyutu Tarife, $
1Mb .. 4Mb $3
5Mb .. 9Mb $4
10Mb .. 49Mb $6
50Mb .. 99Mb $7
100Mb .. 249Mb $9
250Mb .. 1500Mb $12
1500Mb .. 100Gb $15güncelleme: Artık 0,5 MB üzeri için de 2$’lık ödeme seçeneği sunulmuştur. Ama bu seçenekteki bazı kısıtlamalardan dolayı 1MB ve üzeri dosya yüklemeniz önerilir.
Şu ülkelerden yapılan indirmeler sayılır:
Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Letonya, Lituanya, Estonya, ABD, Kanada, Avustralya, Belçika, Britanya, Almanya, Hollanda, İtalya, İrlanda, İspanya, Portekiz, Fransa, İsviçre, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İsveç, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Romanya, Slovakya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Kuveyt, BAE, Suudi Arabistan, Japonya, Singapur
– Kazançlar 4 saatte bir güncellenir.

admin hakkında 445 makale
Piyasaya çıkan yeni eski tüm oyunları sizler için araştırıyor ve hiç durmadan sitemize yüklüyoruz. Sizlere kaliteli oyun keyfi sunmak için çalışıyor ve oyunları sitemize yüklemeden önce virüs kontrolleri ile oyun kontrolleri yapıyoruz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.