3 Mart 2013 Pazar

Mikrofondan Ses Gitmiyor

Yazar: Enes Yalçın   1 comment


Mikrofondan Ses Gitmiyor
Eğer mikrofondan ses gitmiyorsa bunun birkaç sebebi vardır. Bu nedenle öncelikle mikrofondan ses gitmeme sorununun hangi sebepten kaynaklı olduğunu bulmak gerek. Böylece hatayı kolayca çözebilirsiniz.
Mikrofondan ses gitmemesi nin en temel sorunu kullandığınız mikrofonun driver’ı yüklenmemiş olması. Windows 7 ile driverlar otomatik olarak ya da Windows Update ile yüklenmekte. Ancak bazı durumlarda bu gerçekleşmeyebiliyor. Böyle durumlarda öncelikle ses kartınızın driver’ı yükleyin ve tekrar ses gidip gitmediğini deneyin. Bunun için kullandığınız ses kartınızın modelini bilmelisiniz böylece ürünün sitelerinden arayarak indirip kurabilirsiniz.
Ancak tüm bu zahmetler ile uğraşmak istemiyorsanız bir otomatik driver bulucu program bularak kolayca driver yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bunlara rağmen sorun hala devam ediyorsa o zaman mikrofonunuz sorunlu olabilir.
Driver yüklediğiniz halde mikrofondan ses gitmiyor ise o zaman kullandığınız mikrofondan farklı bir mikrofon kullanarak sesin gidip gitmediğini test edin. Bu durumda eğer ses gidiyorsa o zaman büyük ihtimal kullandığınız mikrofon sorunludur. Eski mikrofonunuzdan kurtulup yeni bir mikrofon ekleyerek sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak yeni eklediğiniz mikrofonun tak kullan özelliğinde olduğuna emin olun yada driver’ı varsa mutlaka kurun yoksa boş bir çaba içinde yine sorunun neden kaynaklandığını arayıp durursunuz.Mikrofondan Ses Gitmiyor

Yazar Hakkında

Bu yazı yazarlarımızdan Enes Yalçın tarafından yazılmıştır.

Takip Edin

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Bu Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

1 yorum:

  1. Otomatik driver bulucu programa bir örnek verseydiniz?

    YanıtlaSil

Oyun, Oyunu, Oyununu, Programı, Programını, Android Oyun, Android, Full İndir, Tek Link İndir, Tek Part İndir, Partlı İndir, Setup İndir, .rar İndir, Sıkıştırılmış İndir, Ripli İndir, Kota Dostu İndir, Kotasız İndir, Küçük Oyun İndir, Telefona İndir, Full Torrentten İndir, Full Torrent Yükle, Full Zamunda Skidrow Razor Torrent İndir, Torrent-Oyun İndir, İndir, Crack, Key, Keygen, Serial, Kodu, Hemen İndir, Virüssüz İndir, Çalışan İndir, Hızlı İndir, Sansürsüz İndir, İnndir, Download, Hemen Download, İndirmek İstiyorum, Bedava İndir, Free İndir, Turbobit, Rapidshare, Hotfile, Fileserve, YandexDisk, Letitbit, Mega.co İndir, Cracklı İndir, Şifresi, Hileleri, .iso, utorrent indir, bittorrent indir, torrent download, sistem gereksinimleri, resimleri kurulumu, nasıl kurulur, hata çözümleri, resimli kurulum, kurulum videosu, türkçe indir, türkiye indir, düzgün indir, premium indir, ücretsiz indir, parasız indir, ttnet indir
Sitemizdeki tüm uploadlar 1000Mbit sunucu üzerinden yapılmaktadır. Blogger.
back to top