Mikrofondan Ses Gitmiyor

Eğer mikrofondan ses gitmiyorsa bunun birkaç sebebi vardır. Bu nedenle öncelikle mikrofondan ses gitmeme sorununun hangi sebepten kaynaklı olduğunu bulmak gerek. Böylece hatayı kolayca çözebilirsiniz.
Mikrofondan ses gitmemesi nin en temel sorunu kullandığınız mikrofonun driver’ı yüklenmemiş olması. Windows 7 ile driverlar otomatik olarak ya da Windows Update ile yüklenmekte. Ancak bazı durumlarda bu gerçekleşmeyebiliyor. Böyle durumlarda öncelikle ses kartınızın driver’ı yükleyin ve tekrar ses gidip gitmediğini deneyin. Bunun için kullandığınız ses kartınızın modelini bilmelisiniz böylece ürünün sitelerinden arayarak indirip kurabilirsiniz.
Ancak tüm bu zahmetler ile uğraşmak istemiyorsanız bir otomatik driver bulucu program bularak kolayca driver yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bunlara rağmen sorun hala devam ediyorsa o zaman mikrofonunuz sorunlu olabilir.
Driver yüklediğiniz halde mikrofondan ses gitmiyor ise o zaman kullandığınız mikrofondan farklı bir mikrofon kullanarak sesin gidip gitmediğini test edin. Bu durumda eğer ses gidiyorsa o zaman büyük ihtimal kullandığınız mikrofon sorunludur. Eski mikrofonunuzdan kurtulup yeni bir mikrofon ekleyerek sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak yeni eklediğiniz mikrofonun tak kullan özelliğinde olduğuna emin olun yada driver’ı varsa mutlaka kurun yoksa boş bir çaba içinde yine sorunun neden kaynaklandığını arayıp durursunuz.
admin hakkında 445 makale
Piyasaya çıkan yeni eski tüm oyunları sizler için araştırıyor ve hiç durmadan sitemize yüklüyoruz. Sizlere kaliteli oyun keyfi sunmak için çalışıyor ve oyunları sitemize yüklemeden önce virüs kontrolleri ile oyun kontrolleri yapıyoruz

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.