Kablosuz Ağ (Wireless) Şifremi Unuttum

Günümüz teknolojisinde neredeyse tüm modemler kablosuz özelliği sahip olarak geliyor. Dizüstü cihazların kullanımın artmasıyla doğru orantılı olarak kablolu bağlantı yerini kablosuz bağlantıya bıraktı.
Ancak bir çok kullanıcı için adeta kabusa dönen wireless şifresini unutmak sıkça yaşanıyor. Bu aşamada yapabileceğiniz 2 adet yöntem bulunmaktadır.
 1-) Kablolu bağlantı sağlayarak bilgisayarınız internete çıkış almasını sağlamak.
Eğer tarayıcınızda ana sayfanızı görüyor iseniz adres satırına modeminizin web arayüzüne giriş ipsini yazmalısınız. Yüzlerce marka ve model olduğu için burada sizlere tek tek anlatamıyorum. Arama motorları aracılığı ile cihazınızın ipsini öğrenebilirsiniz. Çoğunlukla cihazların arayüz ipsi 192.168.1.1 olmaktadır bu şekilde denemenizde fayda var. Eğer karşınıza bir kullanıcı adı ve şifre sekmesi çıktı ise ve hizmetinizi ttnetten alıyor iseniz, kullanıcı adınız: admin, şifreniz ise:ttnet tir. Eğer giriş yapamıyorsanız kullanıcı adı ve şifre olarak admin yazarak denemenizde fayda var. Arayüze giriş yapabildiyseniz sekmelerden kablosuz bağlantı (wireless)’i bularak şifrenizi görüntüleyebilirsiniz.
2-) İkinci yöntemimiz ise, cihazı fabrika ayarlarına döndürerek tekrar kurulum yapmak. Bu aşamada internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Cihazınız elektiriğe takılı iken, arkasındaki küçük deliğe iğne ve benzeri birşey ile 30 saniye kadar basılı tuttuğunuzda tüm ışıklar yanıp sönecektir ve cihaz sıfırlanacaktır. Cihazınızın marka ve modelini arama motorlarına yazarak modem kurulumunuzu nasıl yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
admin hakkında 445 makale
Piyasaya çıkan yeni eski tüm oyunları sizler için araştırıyor ve hiç durmadan sitemize yüklüyoruz. Sizlere kaliteli oyun keyfi sunmak için çalışıyor ve oyunları sitemize yüklemeden önce virüs kontrolleri ile oyun kontrolleri yapıyoruz

1 yorum

  1. Şifresini unutanlar için bence daha kolay bir yöntem var şahsen ben öyle yapıyorum dizüstü bilgisayarımdan bağlanıyorum modemim masaüstü bilgisayara bağlı dizüstünden girip wi-fiyi açıp kendi bağlantınızı bulun üzerine gelip mausenizin sağ tuşunu tıklayıp bağlantı özelliklerini görünteleye tıklayıp açılan pencereden güvenlik sekmesine gelin aşağıda ağ güvenlik anahtarında girmiş olduğunuz şifre yazmaktadır ancak bunlar nokta şeklinde size görünecektir.hemen aşağısında karakterleri göster yazısını göreceksiniz bunun yanındaki kutucuğa tıklarsanız demin bahsettiğim nokta şeklindeki girmiş olduğunuz şifreniz karşınıza çıkacaktır sizlere bu konuda yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana admin kardeşlerim daha iyisini bilirler tabi uygulanabilir deyip onay verirlerse bu paylaşımıma uygulayın sizler de kolay gelsin 😀 Ha bu arada benim sistemim windows 8. Win8 ayarlarına göe yazdım.Bilginize

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.