Anchor Text Link Nedir

Google da belli bir kelimede yükselmek için o kelime üzerinden link almanız gerek. Mesela backlink kelimesinde arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız “backlink” kelimelerinden link almanız gerek. Böylece o kelimede en üst sıralara çıkabilirsiniz. Ancak bunu bir yazı içerisinde gerçekleştirirseniz çok daha büyük bir yarar alırsınız.
İşte bu yöntem Anchor Text Link olarak bilinir. Yani tıklanabilir linkler bulunduran yazılardır.
Bu nedenle backlink alırken site adınız yerine, yazılardan kelime odaklı link almanız gerekli. Link alınan kelime sayesinde yükselmeniz daha kesin olacak ancak buda abartıldığında Google cezalarına maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle farklı kelimelerde Anchor Text uygulamasınız gerçekleştirin. Birden fazla kelimeden link almanız hem ceza riskini düşürecek hem de farklı sıralamalarda yükselmenizi sağlayacaktır.
Mesela SEO kelimesinde yükselmek isteyen bir kişiyi ele alalım. Bu kişi sadece SEO kelimesi üzerinden link almak yerine SEO Nedir?, SEO hizmeti, SEO danışmanlığı gibi yan kelimelerden de link alırsa hem riskten kurtulur hem de daha başarılı sonuçlar elde eder. Bunun yanında ayrıca aynı kelime üzerinden link almak yerine kategoriler gibi alt sayfalara da Anchot Text uygulamayı unutmayın. Bu bilinen en etkili link yöntemini ne kadar bilinçli kullanabildiğinize göre o kadar çok arama motorlarında yükseliş sağlayabilirsiniz.
admin hakkında 445 makale
Piyasaya çıkan yeni eski tüm oyunları sizler için araştırıyor ve hiç durmadan sitemize yüklüyoruz. Sizlere kaliteli oyun keyfi sunmak için çalışıyor ve oyunları sitemize yüklemeden önce virüs kontrolleri ile oyun kontrolleri yapıyoruz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.