17 Şubat 2013 Pazar

Laptop Bataryası Dolmuyor

Yazar: Enes Yalçın   1 comment


Laptop Bataryası Dolmuyor
Laptop şarj almıyor sorunu birçok kullanıcının ortak sorunudur. Çünkü sorun şarj kablosu, batarya veya adaptör gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.
Bu sebeple bir çok kullanıcı laptop şarj olmama sorunu ile karşılaşıp büyük bilgisayar problemleri yaşanabilir. Peki bu sorunun sebebi nasıl tespit edilebilir ve çözülür?
Adaptörünün kablosu hareket ettiğinde şarj işlemi gerçekleşmiyorsa; adaptörde, şarj kablosunda veya şarj soketinde sorun olabilir. Bu gibi durumlarda sorun çözülebilir. Şarj kablosunun fiyatı ortalama 10 TL olmaktadır. Yeni bir kablo alarak sorundan kurtulabilirsiniz.
Eğer laptop şarj olurken bir süreden sonra dolmuyorsa o zaman bataryayı değiştirmek gerekir. Bu sorunda bir tamir seçeneği yoktur bu sebeple yeni bir batarya almak gerekir.
Birde laptopun şarj kablosunun takıldığı yer yani “şarj soketi” denen yer oynatılınca şarj olma kesiliyorsa şarj soketi değiştirmek gerekebilir. Bunun için elinizle laptopa en yakıp kabloyu tutarak sağa ve sol oynatarak şarjın kesilip kesilmediğini kontrol edin. Bu gibi durumlarda da şarj soketini değiştirmeniz gerekli. İki tür şarj soketi vardır. Bunlardan ilki kablolu olan olmakla beraber değişimi oldukça kolaydır. Eğer kabloluysa aynısını bularak değiştirin. Ancak lehimli ise bir uzmana götürmenizi öneririz.
Son olarak tüm bunlara rağmen hala şarj almıyorsa sorun anakart ile alakalıdır. Bu gibi durumlarda acemiyseniz kesinlikle dokunmayıp bir teknik servise götürün.Laptop Bataryası Dolmuyor

Yazar Hakkında

Bu yazı yazarlarımızdan Enes Yalçın tarafından yazılmıştır.

Takip Edin

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Bu Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

1 yorum:

  1. Bende Dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Acaba uygun fiyatları bir laptop nereden bulabilirim?

    YanıtlaSil

Oyun, Oyunu, Oyununu, Programı, Programını, Android Oyun, Android, Full İndir, Tek Link İndir, Tek Part İndir, Partlı İndir, Setup İndir, .rar İndir, Sıkıştırılmış İndir, Ripli İndir, Kota Dostu İndir, Kotasız İndir, Küçük Oyun İndir, Telefona İndir, Full Torrentten İndir, Full Torrent Yükle, Full Zamunda Skidrow Razor Torrent İndir, Torrent-Oyun İndir, İndir, Crack, Key, Keygen, Serial, Kodu, Hemen İndir, Virüssüz İndir, Çalışan İndir, Hızlı İndir, Sansürsüz İndir, İnndir, Download, Hemen Download, İndirmek İstiyorum, Bedava İndir, Free İndir, Turbobit, Rapidshare, Hotfile, Fileserve, YandexDisk, Letitbit, Mega.co İndir, Cracklı İndir, Şifresi, Hileleri, .iso, utorrent indir, bittorrent indir, torrent download, sistem gereksinimleri, resimleri kurulumu, nasıl kurulur, hata çözümleri, resimli kurulum, kurulum videosu, türkçe indir, türkiye indir, düzgün indir, premium indir, ücretsiz indir, parasız indir, ttnet indir
Sitemizdeki tüm uploadlar 1000Mbit sunucu üzerinden yapılmaktadır. Blogger.
back to top